EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Rusijos Federacijos Prezidentui Dmitrijui Medvedevui dėl žuvusiųjų per lėktuvo katastrofą Tiumenės sirtyje.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisijos nariu Johannesu Hahnu, atsakingu už ES regioninę politiką. Susitikime aptartas pasirengimas deryboms dėl ES finansinės perspektyvos 2014 - 2020 ir Europos sanglaudos politika.
 
image
Minint aštuntąsias Lietuvos narystės NATO metines Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad NATO yra mūsų šalies saugumo ir gerovės garantas. „Narystė NATO – tai garantija, kad laisvoje Lietuvoje gyvensime taikiai ir saugiai. Mūsų Tėvynė bus ginama ir apginta. Per aštuonis metus pasiekėme daug – turime gynybos planus, Baltijos valstybių oro erdvę toliau saugos NATO naikintuvai, o Lietuva vertinama kaip lygiavertė ir patikima aljanso partnerė, gebanti vykdyti sudėtingas užduotis“, - pabrėžia Prezidentė.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pietų Korėjoje vykstančiame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime, kuriame aptariamos priemonės ir iniciatyvos branduoliniam saugumui stiprinti, pristatė praktinį Lietuvos indėlį kovojant su branduolinių medžiagų kontrabanda. Palaikant JAV iniciatyvą sukurti Branduolinio saugumo kompetencijos centrų tinklą, toks centras dar šiemet bus įsteigtas ir Lietuvoje. Bendradarbiaujant su JAV ir kitais partneriais VSAT Pasieniečių mokykloje Medininkuose įkurtame Branduolinio saugumo kompetencijos centre vyks mokymai, bus rengiami kovos su branduolinių medžiagų kontrabanda pratybų scenarijai ir sąvei
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seule vykstančio Branduolinio saugumo viršūnių susitikimo plenarinėje sesijoje, kurioje aptariamos priemonės branduolinių medžiagų naudojimo saugumui ir atominių jėgainių saugai užtikrinti, pabrėžė, kad atsparumo testai nepalankiausiomis sąlygomis turi būti privalomi visoms – ir jau veikiančioms, ir naujai statomoms atominėms elektrinėms. Tai, pasak Prezidentės, būtina sąlyga pasitikėjimui branduoline energetika.
 
image
Pietų Korėjos sostinėje Seule surengtame viršūnių susitikime branduolinio saugumo klausimais dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) generaliniu direktoriumi Jukija Amano (Yukiya Amano) aptarė Lietuvos iniciatyvą kurti Branduolinio saugumo centrą ir jo bendradarbiavimo galimybes su TATENA.
 
image
Pietų Korėjos sostinėje Seule vykstančiame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) generaliniu direktoriumi Jukija Amano (Yukiya Amano). Valstybės vadovės teigimu, branduolinė sauga Lietuvai yra viena prioritetinių sričių. Lietuva vykdo visus saugos reikalavimus tiek uždaromoje Ignalinos AE, tiek planuojamoje statyti Visagino AE.
 
image
Sekmadienio popietę Prezidentūra Lietuvos žmones ir šalies svečius pakvietė į atvirą, kartu su Vilniaus etninės kultūros centru organizuotą renginį „Velykų belaukiant...“. Artėjančių Velykų nuotaiką kūrė rašytojai, tautodailininkai ir muzikantai. Visi apsilankiusieji šventėje turėjo galimybę ne tik daugiau sužinoti apie Velykų tradicijas, bet ir paklausyti lietuvių liaudies dainų. Šventės svečiai entuziastingai mokėsi rišti verbas, marginti kiaušinius vašku ir žaisti senuosius lietuviškus žaidimus.
 
image

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Pietų Korėjos sostinėje Seule surengtame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime. 53 valstybių vadovai ir tarptautinių organizacijų (TATENA, JT, ES, Interpolas) atstovai diskutuoja, kaip sutelktomis pastangomis užtikrinti branduolinį saugumą, kad pasaulyje plačiai naudojamos branduolinės medžiagos nepatektų į kontrabandininkų ir teroristų rankas.

 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsakydama į judėjimo „Drąsiaus kelias" kreipimąsi, pabrėžė, kad ginti vaiko interesus ir užtikrinti jo teisių apsaugą yra mūsų pareiga, kuri jokiu būdu negali būti paminta.

 
Informacija atnaujinta: 2014-07-26 00:33

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

12:00 Prezidentė dalyvaus vainikų nuleidimo žuvusiesiems jūroje ceremonijoje (Klaipėda)


 
Prezidentė dalyvavo iškilmingame Jūros šventės atidarymo renginyje
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 64247249

Šiandien apsilankė: 7758

Dabar naršo: 771

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.