EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvauja neeiliniame Europos Sąjungos Vadovų Tarybos posėdyje, kuriame aptariama ekonominė Europos padėtis. Lietuvos vadovė pabrėžia, jog ekonominė situacija Europos Sąjungoje vis dar yra sudėtinga, todėl poreikis laikytis griežtos finansų politikos išlieka.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvaus neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Į Belgijos sostinę susirinkę ES šalių vadovai aptars Europos ekonominę padėtį ir pasirengimą birželio mėnesį įvyksiančiam ES Vadovų Tarybos susitikimui. Pasak Prezidentės, sutarus dėl finansinės drausmės priemonių, ateina laikas ieškoti naujų įrankių ekonomikos augimui ir užimtumui skatinti.
 
image
NATO vadovų susitikime Čikagoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Baltijos šalių saugumo klausimus aptarė su Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentu Baracku Obama. Pokalbyje taip pat dalyvavo Latvijos Prezidentas Andris Bėrzinis (Andris Bērziņš) ir Estijos Ministras Pirmininkas Andrusas Ansipas. Baltijos valstybių vadovai su JAV Prezidentu kalbėjosi apie Baltijos šalių gynybos planų įgyvendinimą, oro policijos misijos pratęsimą bei regioninio saugumo klausimus.
 
image
NATO vadovų susitikime Čikagoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad šiame susitikime Lietuva pasiekė ir įtvirtino visus užsibrėžtus tikslus mūsų šalies ir žmonių saugumui užtikrinti. Susitikime nutarta neterminuotam laikui pratęsti NATO oro policijos misiją, užtikrintos kolektyvinės gynybos garantijos (kaip numato 5 Vašingtono sutarties straipsnis), patvirtintos priemonės gynybos planams įgyvendinti, nuspręsta, kad priešraketinė gynyba nebus dalijama į sektorius ir NATO šalis gins visavertė, efektyvi ir savarankiška NATO PRG sistema. 
 
image
NATO vadovų susitikime Čikagoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė kalbą Šiaurės Atlanto Taryboje, kurioje buvo aptariami gynybos taupymo sąlygomis klausimai, saugumo aplinka, naujos grėsmės ir iššūkiai. Šalies vadovė pabrėžė, jog šiuo metu visos Aljanso šalys susiduria su finansiniais ir ekonominiais išbandymais, todėl turi išmintingiau elgtis su išlaidomis ir daugiau bendradarbiauti.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Čikagoje prasidėjusiame NATO vadovų susitikime, kuriame svarstomi NATO kolektyvinės gynybos stiprinimo, priešraketinės gynybos, misijos Afganistane ir kovos su naujomis grėsmėmis klausimai. Planuojama, jog rytoj, gegužės 21 d., įvyks Prezidentės Dalios Grybauskatės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Baracko Obamos susitikimas, kuriame taip pat dalyvaus Latvijos Prezidentas Andris Bėrzinis (Andris Bērziņš) ir Estijos Ministras Pirmininkas Andrusas Ansipas.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Čikagoje prasidėjusiame NATO vadovų susitikime, kuriame svarstomi NATO kolektyvinės gynybos stiprinimo, priešraketinės gynybos, misijos Afganistane ir kovos su naujomis grėsmėmis klausimai. Didžiausiame Aljanso istorijoje susitikime turėtų būti galutinai įtvirtintos ir saugumo garantijos Baltijos šalims. Pasak Prezidentės, Baltijos šalių gynybos planų įgyvendinimas ir NATO oro policijos misijos pratęsimas neterminuotam laikotarpiui - tai pasatrųjų metų Lietuvos siekio tapti realia, o ne formalia NATO nare rezultatas.
 
image
NATO vadovų susitikime Čikagoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV lietuvių organizacijų atstovais ir aptarė ekonominę ir politinę padėtį šalyje, strateginius Lietuvos tikslus stiprinant karinį ir energetinį saugumą, lietuviškosios tapatybės išsaugojimo ir užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą klausimus.
 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vertindama įvykius Garliavoje, pabrėžė, jog įvykdžius neeilinį, mažo vaiko interesus liečiantį teismo sprendimą, atsakingos institucijos turi ištirti ar prieš vaiką nebuvo naudota prievarta, įvertinti visas vaiko perdavimo aplinkybes ir perdavimo procedūroje dalyvavusių institucijų veiksmus.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. „Imatės naujų pareigų sudėtingu teismų sistemai metu. Todėl ant jūsų pečių - didelė atsakomybė. Turite ne tik būti sąžiningi bei gerai atlikti savo darbą, bet ir stiprinti žmonių pasitikėjimą teismais ir visa teisine sistema. Visada prisiminkite, kad jūsų darbe svarbiausia matyti žmogų ir ginti tiesą",- sakė Prezidentė
 
Informacija atnaujinta: 2014-08-29 15:45

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentės vyr. patarėjos Virginijos Būdienės komentaras žiniasklaidai
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 65275822

Šiandien apsilankė: 28090

Dabar naršo: 1466

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.