EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl scenografės Jūratės Paulėkaitės mirties. „Lietuva neteko talentingos scenografės, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, subtilios ir novatoriškos kūrėjos Jūratės Paulėkaitės. Reiškiu gilią užuojautą šeimai, artimiesiems, bičiuliams ir visai teatro bendruomenei", - sakoma šalies vadovės užuojautoje.

 
image
Su naujuoju Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rimkevičiumi (Edgars Rinkēvičs) Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aptarė dvišalio bendradarbiavimo tęstinumą įgyvendinant regioninės reikšmės energetikos ir transporto projektus, abiems valstybėms svarbių interesų atstovavimą Europos Sąjungoje ir NATO. 
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė parodų ir kongresų centre „Litexpo“ atidarė pirmą kartą šalyje organizuotą parodą „Mokykla 2011“. Paroda, kurioje supažindinama su naujausiomis informacinėmis technologijomis, taikomais inovatyviais mokymo ir mokymosi metodais, skaitmeniniais vadovėliais ir kitomis šiuolaikinėmis ugdymo priemonėmis, šalies vadovės nuomone, atvers daug galimybių mokymosi procesui pagerinti.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Prancūzijos ambasadorės Maryse Berniau skiriamuosius raštus. Sveikindama naująją ambasadorę, šalies vadovė pabrėžė Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimo svarbą Europos Sąjungos ir NATO kontekste.
 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Bulgarijos Respublikos Prezidentą Roseną Plevnelievą. „Nuoširdžiai linkiu sėkmės įgyvendinant sudėtingas, tačiau Jūsų šaliai svarbias ir piliečių paramą pelniusias reformas bei užtikrinant taiką ir klestėjimą Bulgarijai bei visiems jos žmonėms", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.
 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl iškilaus mokslininko, visuomenės veikėjo, buvusio Seimo nario, VU ilgamečio rektoriaus akademiko Jono Kubiliaus mirties.
 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su pergale prezidento rinkimuose pasveikino išrinktąjį Airijos Prezidentą Michaelą D.Higginsą (Michael D. Higgins). „Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu sveikinu Jus pasiekus įtikinamą pergalę Airijos prezidento rinkimuose ir užsitikrinus šalies piliečių paramą. Nuoširdžiai linkiu visokeriopos sėkmės imantis naujų darbų bei užtikrinant Airijos gerovę, saugumą ir taiką. Taip pat linkiu ir tikiuosi, kad Jūsų vadovaujamos Airijos ir Lietuvos bendradarbiavimas bus konstruktyviai plėtojamas ir toliau", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo ir sakė kalbą iškilmingame Suomijos nacionalinės moterų tarybos 100-ųjų metinių minėjime. Pasak Lietuvos vadovės, nors pažanga įteisinant ir įgyvendinant lyčių lygybę pasaulyje didžiulė: didėja moterų užimtumas, moterys aktyviai dalyvauja valstybės valdyme, versle ir visuomeniniame gyvenime; tačiau vis dar egzistuoja jų nelygybės ir saugumo problemos. Moterims už tą patį darbą mokamas mažesnis atlyginimas nei vyrams, jos patiria smurtą namuose ir nukenčia dėl visuomenėje vyraujančių pasenusių lyčių stereotipų.
 
image
Darbo vizito į Suomiją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies Prezidente Tarja Halonen ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą, ES ekonomikos stabilumo klausimus bei apskeitė nuomonėmis dėl branduolinės saugos ir energetikos klausimų. Prezidentė pabrėžė, jog didžiulę patirtį atliekų perdirbimo, biokuro ir kitose alternatyviosios energetikos srityse sukaupusi Suomija yra puikus pavyzdys Lietuvai, kaip užtikrinti efektyvų energijos panaudojimą ir stiprinti šalies energetikos sektorių.
 
image
Darbo vizito į Helsinkį išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Suomijos Prezidente Tarja Halonen aptarė Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo klausimus. Suomija šiais metais vadovauja aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimui, o Lietuva šį vadovavimą perima kitais metais. Lietuva, kitos Baltijos valstybės ir Skandinavijos šalys taip pat intensyviai bendradarbiauja gindamos regiono interesus ES, NATO, ESBO ir kitose tarptautinėse organizacijose.
 
Informacija atnaujinta: 2014-04-18 12:23

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentės susitikimas su JAV Respublikonų senatoriais Johnu McCainu, Johnu Barasso ir Johnu Hoevenu

 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 61319307

Šiandien apsilankė: 2066

Dabar naršo: 761

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.