EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė pirmąjį karininko laipsnį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, JAV karinių jūrų pajėgų akademijos bei JAV sausumos pajėgų akademijos absolventams. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva gali didžiuotis dar viena karininkų karta, kuriai tenka atsakomybė ne tik už mūsų šalies, bet ir už tarptautinį saugumą.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Meksikos ambasadoriaus Jorge Lomonaco ir Ekvadoro ambasadoriaus Mario Guerrero Murgueytio skiriamuosius raštus. Susitikime su Meksikos ambasadoriumi Prezidentė aptarė bendradarbiavimo plėtros galimybes, pradedant teisinės bazės sukūrimu bei ekonominių ir prekybinių ryšių plėtra. Taip pat aptartas galimas bendradarbiavimas artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungai.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Williamu Hague'u ir aptarė ekonominę padėtį Europoje, naująją Europos Sąjungos finansinę perspektyvą, regioninio saugumo klausimus, Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungai bei dvišalių santykių stiprinimą.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV pajėgų Europoje (angl. USEUCOM) ir vyriausiuoju NATO ginkluotųjų pajėgų Europoje vadu (angl. SACEUR) admirolu Jamesu G. Stavridžiu ir aptarė regioninio saugumo klausimus, pasirengimą įgyvendinti NATO gynybos planus, oro policijos misiją ir energetinio saugumo stiprinimą. „Šiemet įtvirtinome Lietuvos ir Baltijos regiono saugumui svarbias kolektyvinės gynybos garantijas - NATO gynybos planus, oro policijos misiją. Dabar turime užtikrinti, kad Aljanso pajėgos būtų pasirengusios praktiškai jas įgyvendinti", - pabrėžė Prezidentė.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos ambasadoriais užsienio šalyse ir aptarė šalies pasiekimus užsienio politikoje bei ateinančių metų prioritetinius darbus. „Užsienio politika gali ir turi duoti šalies žmonėms konkrečios naudos, todėl būtina stiprinti diplomatijos kokybę. Naujų diplomatinių gebėjimų reikės ir derantis dėl Lietuvai naudingos naujos finansinės perspektyvos, ir mobilizuojant pajėgas pirmininkavimui Europos Sąjungoje. Tikiu, kad mūsų šalies potencialas šias pareigas pavers ne tik naujomis galimybėmis, bet ir valstybei svarbių projektų įgyvendinimu", - sakė Prezidentė.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Kanadoje Vytautui Žaliui. Prezidentė pabrėžė, kad Kanada yra reikšminga Lietuvos partnerė tarptautinėje arenoje ir sąjungininkė NATO, todėl reikia stiprinti bendradarbiavimą visais Aljansui ir Lietuvai svarbiais kolektyvinės gynybos, oro policijos bei kitais klausimais. Lietuvoje yra steigiamas NATO energetinio saugumo centras, todėl, pasak šalies vadovės, Kanados dalyvavimas šio centro veikloje ne tik sustiprintų dvišalius santykius, bet ir būtų naudingas visam Aljansui.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Turkijoje Kęstučiui Kudzmanui. Prezidentė pabrėžė, kad Turkija yra svarbi Lietuvos partnerė bendradarbiaujant NATO darbotvarkės klausimais ir abi šalys yra suinteresuotos toliau šį bendradarbiavimą stiprinti. Turkija taip pat užima svarbų vaidmenį sprendžiant Artimųjų Rytų klausimus, todėl reikia palaikyti aktyvų dialogą su šia valstybe.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Linui Linkevičiui. Prezidentės teigimu, Baltarusija yra svarbi Lietuvos kaimynė, su kuria mus sieja įvairiapusiai ryšiai, todėl reikia siekti, kad šis bendradarbiavimas būtų lygiavertis, konstruktyvus ir naudingas abiems pusėms.
 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ievą Dumbauskaitę ir Moniką Povilaitytę, pasaulio jaunimo (iki 19 metų) paplūdimio tinklinio čempionate iškovojusias aukso medalius.

 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Prancūzijos vadovą François Hollande nacionalinės šventės - Bastilijos dienos - proga.

 
Informacija atnaujinta: 2014-10-25 09:42

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime Briuselyje
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 67132682

Šiandien apsilankė: 20318

Dabar naršo: 1066

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.