EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

image
Su valstybiniu vizitu Latvijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Latvijos Prezidentu Andriu Bėrziniu apsilankė Inčukalno požeminėje dujų saugykloje. „Labai svarbu sukurti reliai funkcionuojančią Baltijos šalių dujų rinką, kad mūsų žmonės mokėtų konkurencines, o ne monopolininko diktuojamas kainas. Tam būtina ieškoti naujų dujų tiekėjų, panaudoti suskystintųjų dujų terminalą Klaipėdoje ir Inčukalno saugyklą, kuri galėtų tapti regioniniu dujų banku", - sakė šalies vadovė.
 
image
Su valstybiniu vizitu Latvijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Latvijos Parlamento Pirmininke Solvita Abuoltinia aptarė dvišalius politinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius, tarpparlamentinio bendradarbiavimo galimybes ir Baltijos šalių bendradarbiavimą svarbiausiais regionui klausimais. Lietuvos vadovė pabrėžė, kad sėkmingam strateginių energetikos projektų įgyvendinimui yra svarbus politinis sutarimas tiek šalies viduje, tiek ir tarp visų Baltijos valstybių. Prezidentės teigimu, panaikinę Baltijos šalių energetinę izoliaciją, įtvirtinę energetinį saugumą užtikrinsime sėkmingą viso regiono raidą.
 
image
Valstybinio vizito į Latviją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Latvijos Ministru Pirmininku Valdžiu Dombrovskiu aptarė ekonominę ir finansinę padėtį Europoje, derybų dėl kitos ES finansinės perspektyvos eigą, šalių bendradarbiavimo energetikos srityje klausimus. Prezidentė taip pat informavo Latvijos premjerą apie Lietuvos pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungai 2013 metais.
 
image
Su valstybiniu vizitu Latvijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Latvijos Prezidentu Andriu Bėrziniu. Prezidentai aptarė dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo klausimus, bendrus energetinius projektus, derybų dėl naujosios ES finansinės perspektyvos pozicijas. Daugiausia dėmesio skirta šalių energetinio saugumo stiprinimui.
 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Rusijos Federacijos Prezidentą Vladimirą Putiną Nacionalinės šventės - Rusijos dienos - proga. „Prieš dvidešimt dvejus metus birželio 12-ąją Rusijos Federacija pasirinko laisvos ir suverenios valstybės kelią. Šis drąsus žingsnis reiškė ir tvirtą pasiryžimą kurti laisvą, atvirą ir klestinčią visuomenę. Todėl šiandien noriu palinkėti, kad atsidavimas laisvės, atvirumo ir solidarumo principams visuomet išliktų ta varomąja jėga, kuri užtikrina Rusijos augimą ir klestėjimą bei garantuoja taikų, draugišką ir konstruktyvų bendradarbiavimą su visais kaimynais", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko Lietuvos garbės konsulais ir aptarė Lietuvos politinę padėtį artėjant Seimo rinkimams, šalies ekonominį atsigavimą, įsipareigojimą laikytis finansinės drausmės, energetinius projektus, artėjantį pirmininkavimą ES ir NATO viršūnių susitikimo Čikagoje rezultatus. Šalies vadovė padėkojo garbės konsulams už Lietuvos vardo garsinimą ir pakvietė juos aktyviai remti artėjantį mūsų šalies pirmininkavimą Europos Sąjungai 2013 m. antroje pusėje.
 
image

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Nemirsetoje (Klaipėdos r.) stebėjo tarptautines pratybas BALTOPS 2012. Pratybomis siekiama pasirengti įveikti tarptautines grėsmes, stiprinti šalių bendradarbiavimą susidarius krizinei situacijai regione ir užtikrinti Baltijos regiono saugumą. „Šios pratybos įrodo, kad politiniai gynybos tikslai virsta praktiniais įgūdžiais, kaip sustiprinti kolektyvinę gynybą ir užtikrinti Baltijos šalių saugumą", - sakė šalies vadovė.

 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su valstybiniu vizitu lankosi Latvijoje. Šalies vadovė susitiko su Latvijos Prezidentu Andriu Bėržiniu, taip pat susitiks su Ministru Pirmininku Valdžiu Dambrovskiu ir Seimo Pirmininke Solvita Aboltine. Vizito metu bus aptarti dvišaliai santykiai, bendradabiavimas NATO ir Europos Sąjungoje, derybos dėl naujosios ES finansinės perspektyvos. Vienas svarbiausių klausimų bus bendradarbiavimas energetikos srityje ir Baltijos šalių energetinio saugumo stiprinimas.
 
image
Artėjant Gedulo ir vilties dienai Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos bei Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio atstovais. Susitikime aptarta šių organizacijų veiklos reikšmė valstybės gyvenime, jų vykdomos ir planuojamos įgyvendinti iniciatyvos bei laisvės kovų įamžinimo klausimai. „Esate sunkaus ir sukrečiančio laikotarpio liudytojai. Jūsų išgyventa patirtis yra neįkainojama žmogiškumo ir patriotiškumo pamoka. Tai pavyzdys, kad perėjus visus skaudžius išbandymus galima išlikti žmogumi, širdyje išsaugoti viltį ir meilę Tėvynei. Jūsų dėka šiandien mūsų tautos istorija yra gyva", - pabrėžė Prezidentė.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vykdydama Konstitucijoje numatytą pareigą apžvelgti padėtį šalyje, vidaus ir užsienio politiką, perskaitė metinį pranešimą Seime. Trečiajame metiniame pranešime šalies vadovė akcentavo darbų tęstinumo svarbą ir jo stoką bei pabrėžė būtinybę sutarti dėl svarbiausių darbų ir šaliai lemtingų sprendimų visose valstybės gyvenimo srityse.
 
Informacija atnaujinta: 2014-09-15 16:43

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

13:00 Prezidentė susitiks su šalies universitetų rektoriais (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)


 
Prezidentės susitikimas su Prokurorų profesinės sąjungos atstovais ir vyr. patarėjos teisės klausimais Rasos Svetikaitės komentaras žiniasklaidai
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 65885663

Šiandien apsilankė: 6556

Dabar naršo: 793

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.