EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Lietuva bendradarbiaus su ET ieškant atsakymo dėl galimo CŽV kalėjimo Lietuvoje

Antradienis, spalio 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su Europos Tarybos (ET) žmogaus teisių komisaru Tomu Hamarbergu (Thomas Hammarberg) patikino, kad Lietuva yra pasiryžusi aktyviai bendradarbiauti su Europos Taryba ieškant atsakymo dėl galimo JAV terorizmu įtariamų asmenų sulaikymo centro egzistavimo Lietuvoje.

 

Pasak valstybės vadovės, siekiant apsaugoti Lietuvos reputaciją būtina kuo greičiau atlikti tyrimą ir rasti atsakymus.

 

„Jeigu taip buvo, Lietuva turi apsivalyti, prisiimti atsakomybę ir atsiprašyti, bei pareikšti jog niekada to nebus. Niekada negalima Lietuvos dėl jokių kitokių interesų statyti į padėtį, kuomet Lietuva gali tapti tarptautinių teroristų taikiniu. Todėl, tiek pati Lietuva, tiek Jungtinės Amerikos Valstijos turi pateikti atsakymus į šiuos klausimus ", - šiandien surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos Prezidentė.

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat supažindino ET Žmogaus teisių komisarą su Prezidentės sudarytos darbo grupės parengtomis ir Seime įregistruotomis Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pataisomis, kuriomis siekiama apsaugoti nepilnamečius nuo neigiamo informacijos poveikio, nepažeidžiant saviraiškos ir žodžio laisvės.

 

Žmogaus teisių komisaras Hamarbergas pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvai ir palankiai atsiliepė apie Seime pradedamas diskusijas.

 

 

2009-10-20, Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

10:30 Prezidentė susitiks su Pasaulio evangelikų liuteronų sąjungos prezidentu vyskupu Munibu A. Younanu (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

14:00 Prezidentė dalyvaus konkurso „Herojai tarp mūsų“ laimėtojų apdovanojimo ceremonijoje (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)


 
Prezidentės vyr. patarėjo nacionalinio saugumo klausimais V. Sarapino komentaras dėl Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisų
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 70098283

Šiandien apsilankė: 1364

Dabar naršo: 1025

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.