EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Užuojautos

Netekome grafiko Romualdo Oranto. Iškilus Lietuvos kūrėjas gyvenimo ratą užbaigė simbolišku laiku – išėjo iš šio pasaulio beveik tą pačią dieną, kaip ir į jį atėjo, būdamas prie pat garbingo 63-iojo jubiliejaus slenksčio. Likome su neblėstantį Romualdo Oranto talentą liudijančia kūryba.
 

Eidamas 84 metus, mirė Tikėjimo Žmogus, amžinųjų vertybių gynėjas ir puoselėtojas vyskupas emeritas Juozas Tunaitis. Kilęs iš daugiavaikės Aukštaitijos valstiečių šeimos, Juozas Tunaitis visuomet išliko paprastas ir kuklus, o savo pasiaukojimu ir dėmesingumu kiekvienam į jį besikreipiančiam pelnė tikinčiųjų pagarbą ir pasitikėjimą. Tai buvo ganytojas daug nuveikęs stiprindamas tikinčiųjų tvirtybę.

 
Netekome ilgamečio baleto puoselėtojo Henriko Kunavičiaus. Šį iškilų menininką ateinančioms Lietuvos kartoms primins jo svarus kūrybinis palikimas. Daugybė įsimintinų stiprių darbų didžiojoje baleto scenoje, ypač reikšmingi pagrindiniai vaidmenys lietuvių kūrėjų baleto spektakliuose ir premjerose visiems laikams įamžino Henriko Kunavičiaus talentą, kurio šviesa negęsta ir šiandien.
 
Netekome žinomo kovotojo už Lietuvos laisvę, disidento, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos garbės pirmininko Viktoro Petkaus. Iškilus žemaitis Viktoras Petkus gimė 1928 m. gegužės 17 d. Raseinių apskrityje Aleksandrų kaime. Būdamas vos 17 metų, buvo pirmą kartą nuteistas už pogrindinę veiklą. Tačiau tai nepalaužė jo dvasios, jis ir toliau kovojo už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises.
 
Netekome Vytauto Kamanto, iškilaus visuomenės veikėjo ir ilgamečio Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininko. Vytautas Kamantas ilgus metus gyveno svetur, tačiau niekada nebuvo nuo tėvynės Lietuvos atitolęs. Visais savo darbais ir veikla jis nuosekliai puoselėjo lietuvybės dvasią, stiprino meilę ir pagarbą gimtajai šaliai, savo pavyzdžiu vienijo viso pasaulio lietuvius, skatino išlaikyti tvirtus tarpusavio ryšius.
 
Prašau priimti nuoširdžią mano ir visų Lietuvos žmonių užuojautą dėl Tiumenės srityje įvykusios lėktuvo katastrofos ir per ją žuvusių keleivių. Šią sunkią akimirką linkiu didžiausios stiprybės ir ištvermės Jums, žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų šeimoms ir jų artimiesiems.
 
Mane ir visus Lietuvos žmones sukrėtė žinia apie vakar įvykusią tragediją – skaudžią autobuso avariją Šveicarijoje, nusinešusią dvidešimt aštuonių Belgijos gyventojų gyvybes, iš kurių dauguma buvo vaikai.
 
Savo ir visų Lietuvos gyventojų vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą dėl traukinių katastrofos, nusinešusios penkiolikos žmonių gyvybes.
 
Lietuvos krepšinio šeimą ištiko skaudi netektis. Eidamas 81-uosius metus, mirė vienas žymiausių praėjusio amžiaus Lietuvos krepšininkų, ilgametis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas, habilituotas mokslų daktaras, profesorius Stanislovas Stonkus.
 
Netekome pasaulinės reikšmės poetės, literatūros kritikės, ypač subtilios ir puikios poezijos vertėjos, Nobelio ir daugelio kitų prestižinių literatūros premijų laureatės Vislavos Šymborskos. Jos kūrybinis palikimas amžiams liks pasaulinės literatūros karūnos perlu.
 
Atgal| 1 2 3 ... 5 6 7 8 9 ... 12 13 14 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-07-28 16:55

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentės vyr. patarėjos teisės klausimais Rasos Svetikaitės komentaras dėl Konkurencijos įstatymo veto
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 64403829

Šiandien apsilankė: 21348

Dabar naršo: 727

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.