EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Užuojautos

Stanislovas Kuzma - vienas ryškiausių XX a. antrosios pusės lietuvių skulptorių, plačios sklaidos menininkas, universalus savo kūrybine raiška kaip Renesanso epochos žmogus. Formos novatorius - nuo mažosios formos iki stambios skulptūros kūrinių.
 
Netekome žymaus gydytojo, mikrochirurgijos pradininko Lietuvoje, habilituoto medicinos mokslų daktaro Mečislovo Vitkaus. Iškilus Daktaras Mečislovas Vitkus visą gyvenimą siekė tobulinti Lietuvos chirurgijos mokslą ir praktiką. Kėlė sau ir kitiems tik aukščiausius reikalavimus. Rekonstrukcinės ir plastinės chirurgijos pradininkas šalyje atliko daug unikalių tuomet ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse operacijų, išgelbėjusių daugelio žmonių gyvybę ir sveikatą.
 
Jūsų Ekscelencija Prezidente, prašau priimti gilią mano ir visų Lietuvos žmonių užuojautą dėl Krasnodaro krašte kilusių potvynių, nusinešusių daugybės žmonių gyvybes.
 

Netekome nepaprastos asmenybės - Lietuvos medikų bendruomenę paliko gabus mokslininkas ir patyręs chirurgas, ilgametis Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Abdominalinės chirurgijos klinikos vedėjas, profesorius Algimantas Justinas Bubnys.

 
Netekome iškilaus menininko, lietuvių tapybos patriarcho, kurio kūryba šiuolaikinėje mūsų dailėje paliko žymų pėdsaką. Jo kūriniai spinduliuoja Tėvynės meilę, šilumą ir tautiškumą, šiuolaikiniam žmogui atveria mūsų kultūros klodus. Ilgametis pedagogas ir kūrėjas Augustinas Savickas išugdė ne vieną jaunųjų lietuvių dalininkų ir tapybos mylėtojų kartą, būrė bendraminčius. Sulaukęs garbaus 94 metų amžiaus, tapytojas aktyviai dirbo ir kūrė iki pat gyvenimo pabaigos.
 
Lietuva neteko diplomatiško, išmintingo ir atsakingo politiko. Eidamas 75 - uosius metus, mirė ilgametis Seimo narys, Druskininkų miesto garbės pilietis, habilituotas daktaras, profesorius, dėstytojas, daugelio monografijų, straipsnių ir knygų autorius Justinas Karosas.
 
Netekome grafiko Romualdo Oranto. Iškilus Lietuvos kūrėjas gyvenimo ratą užbaigė simbolišku laiku – išėjo iš šio pasaulio beveik tą pačią dieną, kaip ir į jį atėjo, būdamas prie pat garbingo 63-iojo jubiliejaus slenksčio. Likome su neblėstantį Romualdo Oranto talentą liudijančia kūryba.
 

Eidamas 84 metus, mirė Tikėjimo Žmogus, amžinųjų vertybių gynėjas ir puoselėtojas vyskupas emeritas Juozas Tunaitis. Kilęs iš daugiavaikės Aukštaitijos valstiečių šeimos, Juozas Tunaitis visuomet išliko paprastas ir kuklus, o savo pasiaukojimu ir dėmesingumu kiekvienam į jį besikreipiančiam pelnė tikinčiųjų pagarbą ir pasitikėjimą. Tai buvo ganytojas daug nuveikęs stiprindamas tikinčiųjų tvirtybę.

 
Netekome ilgamečio baleto puoselėtojo Henriko Kunavičiaus. Šį iškilų menininką ateinančioms Lietuvos kartoms primins jo svarus kūrybinis palikimas. Daugybė įsimintinų stiprių darbų didžiojoje baleto scenoje, ypač reikšmingi pagrindiniai vaidmenys lietuvių kūrėjų baleto spektakliuose ir premjerose visiems laikams įamžino Henriko Kunavičiaus talentą, kurio šviesa negęsta ir šiandien.
 
Netekome žinomo kovotojo už Lietuvos laisvę, disidento, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos garbės pirmininko Viktoro Petkaus. Iškilus žemaitis Viktoras Petkus gimė 1928 m. gegužės 17 d. Raseinių apskrityje Aleksandrų kaime. Būdamas vos 17 metų, buvo pirmą kartą nuteistas už pogrindinę veiklą. Tačiau tai nepalaužė jo dvasios, jis ir toliau kovojo už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises.
 
Atgal| 1 2 3 ... 5 6 7 8 9 ... 13 14 15 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-09-07 17:10

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

10:30 Prezidentė priims Airijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

13:00 Prezidentė priims Saudo Arabijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

15:00 Prezidentė įteiks skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Rumunijoje Arvydui Pociui (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

16:30 Prezidentė susitiks su Tarptautinės darbo organizacijos generaliniu direktoriumi Guy Ryder (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)


 
Prezidentės vyr. patarėjos ekonominės ir socialinės politikos klausimais Giedrės Kaminskaitės–Salters komentaras žiniasklaidai dėl nacionalinio saugumo įstatymo pataisų
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 65932109

Šiandien apsilankė: 17545

Dabar naršo: 985

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.