EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Užuojautos

Netekome žinomo kovotojo už Lietuvos laisvę, disidento, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos garbės pirmininko Viktoro Petkaus. Iškilus žemaitis Viktoras Petkus gimė 1928 m. gegužės 17 d. Raseinių apskrityje Aleksandrų kaime. Būdamas vos 17 metų, buvo pirmą kartą nuteistas už pogrindinę veiklą. Tačiau tai nepalaužė jo dvasios, jis ir toliau kovojo už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises.
 
Netekome Vytauto Kamanto, iškilaus visuomenės veikėjo ir ilgamečio Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininko. Vytautas Kamantas ilgus metus gyveno svetur, tačiau niekada nebuvo nuo tėvynės Lietuvos atitolęs. Visais savo darbais ir veikla jis nuosekliai puoselėjo lietuvybės dvasią, stiprino meilę ir pagarbą gimtajai šaliai, savo pavyzdžiu vienijo viso pasaulio lietuvius, skatino išlaikyti tvirtus tarpusavio ryšius.
 
Prašau priimti nuoširdžią mano ir visų Lietuvos žmonių užuojautą dėl Tiumenės srityje įvykusios lėktuvo katastrofos ir per ją žuvusių keleivių. Šią sunkią akimirką linkiu didžiausios stiprybės ir ištvermės Jums, žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų šeimoms ir jų artimiesiems.
 
Mane ir visus Lietuvos žmones sukrėtė žinia apie vakar įvykusią tragediją – skaudžią autobuso avariją Šveicarijoje, nusinešusią dvidešimt aštuonių Belgijos gyventojų gyvybes, iš kurių dauguma buvo vaikai.
 
Savo ir visų Lietuvos gyventojų vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą dėl traukinių katastrofos, nusinešusios penkiolikos žmonių gyvybes.
 
Lietuvos krepšinio šeimą ištiko skaudi netektis. Eidamas 81-uosius metus, mirė vienas žymiausių praėjusio amžiaus Lietuvos krepšininkų, ilgametis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas, habilituotas mokslų daktaras, profesorius Stanislovas Stonkus.
 
Netekome pasaulinės reikšmės poetės, literatūros kritikės, ypač subtilios ir puikios poezijos vertėjos, Nobelio ir daugelio kitų prestižinių literatūros premijų laureatės Vislavos Šymborskos. Jos kūrybinis palikimas amžiams liks pasaulinės literatūros karūnos perlu.
 
Lietuva neteko žymaus pianisto, ilgamečio Operos ir baleto teatro dirigento, pedagogo, profesoriaus Rimo Geniušo. Rimas Geniušas – iškilus menininkas, neabejotinai suradęs tikrąjį savo gyvenimo pašaukimą – muziką.
 
Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu reiškiu gilią užuojautą dėl Prezidento Oscaro Luigi Scalfaro mirties. Lietuvoje Prezidentą Scalfaro prisiminsime ne tik kaip stiprios ir vieningos Italijos šalininką, bet ir kaip ištikimą Lietuvos draugą, tvirtą mūsų šalies narystės Europos Sąjungoje ir NATO rėmėją.
 
Netekome iškilaus Lietuvos mokslininko, elektrochemiko ir aktyvaus visuomeninio mokslininkų gyvenimo kūrėjo – profesoriaus, habilituoto daktaro Rimanto Petro Sližio.
 
Atgal| 1 2 3 ... 5 6 7 8 9 ... 12 13 14 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-07-18 10:52

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

11:30 Prezidentė įteiks skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Izraelyje Edminui Bagdonui (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

13:00 Prezidentė priims Irano ambasadoriaus skiriamuosius raštus (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

15:30 Prezidentė priims Meksikos ambasadoriaus skiriamuosius raštus (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)


 
Prezidentė dalyvauja Baltijos ir Višegrado šalių bei Rumunijos ir Bulgarijos Prezidentų susitikime
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 64148361

Šiandien apsilankė: 392

Dabar naršo: 573

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.