EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Straipsniai apie Prezidentę

Vilkaviškio krašto laikraštis "Santaka": Pasiruošimas vizitui sutapo su pavasario darbais

Vakar trijose Vilkaviškio rajono seniūnijose lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Šalies vadovės vizitas Suvalkijoje trečiadienio rytą prasidėjo Kazlų Rūdos savivaldybėje, Antanavo kaimo bendruomenės namuose.


Vidurdienį D. Grybauskaitė su palyda atvažiavo į Gižus, kur bendruomenės namuose susitiko su rajono ūkininkais. Skyrusi gerą valandą pokalbiui su Vilkaviškio rajono žemdirbiais, po pietų Prezidentė išvyko į Gražiškius. Šio kaimo bendruomenės namuose ji susitiko su rajono bendruomenių atstovais. Čia surengta ir spaudos konferencija.
Vizitas vakarop užbaigtas tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus gimtinėje, Ožkabalių kaime.


Kaip sakė Gižų seniūnas Romas Kučiauskas, į tokį kuklų kampelį, kaip jo prižiūrima seniūnija, prezidentai užsuka retai. Paskutinį kartą čia 1936 metais lankėsi Antanas Smetona, tad kaimui D. Grybauskaitės vizitas - didelis įvykis.

 

Seniūnas informavo visus seniūnijos žmones, kad atvyks valstybės vadovė, ir paragino apsitvarkyti aplinką.


- Juk natūralu, jog kai laukiama svečio, norima susitvarkyti namus. Man nesmagu, kad respublikinė spauda išpūtė burbulą ir parodė mus kaip kokius apsileidėlius, tvarkytis suskubusius tik prieš Prezidentės vizitą, - pasakojo R. Kučiauskas.


Seniūnas sakė, jog kiekvieną pavasarį tvarkoma aplinka, genimos šakos. Taip jau atsitiko, kad visi darbai sutapo su D. Grybauskaitės atvykimu. Seniūnas nesigynė, jog pasistengta gal kiek labiau nei kitais kartais. Tačiau taip, kad būtų liepęs eiti žmonėms dirbti per lietų, tikrai nebuvę.


Pasak seniūno, likus dienai iki Prezidentės vizito generalinę tvarką savo kiemuose darė ir keli kaimo ūkininkai, gyvenantys seniūnijos centre. Jie degino šakas, lapus. Viskas buvo daroma pagal taisykles, pasikonsultavus su ugniagesiais.


Kelininkai, kaip ir kasmet, šį pavasarį pylė smėlį, siekdami užlyginti duobes kelio dangoje. Tai buvo padaryta ne vizito išvakarėse, bet prieš dvi savaites. Antradienį kelininkai tik važiavo pažiūrėti darbo rezultatų, kai kur pataisė susmegusias vietas. Tad kalbos, kad žmonės buvo priversti triūsti kaip sovietmečiu, pasak R. Kučiausko, laužtos iš piršto.


Gražiškių seniūnės pavaduotoja Rita Vasiliauskienė sakė, jog jų seniūnija didžiąją talką, kaip ir kiekvienais metais, darė prieš šv. Velykas. Suėję žmonės tvarkė visus Gražiškių pašalius, kad per Prisikėlimo šventę būtų švaru ir miela.
- Mes nelaukiame progų ar akcijų, - tvirtino R. Vasiliauskienė. - Aišku, tvarką prižiūrime, kasdien į gatves išeina žmonės iš viešųjų darbų programos ir surenka šiukšles. Bet juk tai kasdieniai pavasario darbai.


Bartninkų seniūnas Petras Čirvinskas, per kurio prižiūrimas valdas Prezidentė važiavo į Basanavičynę, sakė, jog išvakarėse iš pakelių buvo surinkta 20 maišų šiukšlių.


- Tik antradienį gavome žmonių iš viešųjų darbų programos, - tikino seniūnas. - O šiaip, kaip ir kiekvieną pavasarį, tai yra įprasti darbai. Didžiąją medelių sodinimo talką Bartninkuose organizuosime vėliau. Tikrai nesivertėme per galvą, kad atrodytume gražesni...


Atvykusi Prezidentė netvarkos šiose trijose rajono seniūnijose nepamatė. Juolab kad į rajoną ji atvažiavo ne tikrinti tvarkos, o pabendrauti su paprastais žmonėmis.


Plačiau apie Dalios Grybauskaitės vizitą skaitykite kitame „Santakos" numeryje.

 

Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

Prezidentė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime (Briuselis)


 
Prezidentės pasisakymas prieš Europos Vadovų Tarybos susitikimą

 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 68873587

Šiandien apsilankė: 12406

Dabar naršo: 1525

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.