EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

image
Pasak Lietuvos Prezidentės, Europa turėtų paskelbti ginklų embargą Rusijai, o Prancūzija - atšaukti karo laivų pardavimą šiai šaliai. „Iškeisti saugumą į pelną yra pavojinga", - vakarykščiame interviu Vilniuje teigė Dalia Grybauskaitė, ragindama uždrausti karinių technologijų ir ginklų pardavimą Rusijai po „Malaysia Air" lėktuvo katastrofos. Prancūzija tvirtina pristatysianti pirmąjį „Mistral" klasės laivą spalį, nes jis jau pastatytas ir už jį jau buvo sumokėta, tačiau jai gali tekti truputį palaukti. Šiandien ES aptars griežtesnių sankcijų taikymą Rusijai.
 
image
- Kokia yra euro nauda Lietuvos ekonomikai? - Ekonominė prasmė yra labai svarbi Lietuvai, todėl kad Lietuvos ekonomika maža ir atvira, labai integruota į Europos Sąjungą. Mūsų pagrindiniai prekybos partneriai yra būtent euro zonos šalys. Ir, turint galvoje, kad de facto mes visą šį laiką po valiutų valdybos modelio įvedimo turėjome eurą, tai yra litas buvo susietas fiksuotu kursu su euru, visos šios priežastys lemia, kad ekonomiškai mums euro įvedimas buvo nulemtas.
 
image
Europa pamina savo vertybes ir atsisako saugumo dėl pelno, o tai leidžia Rusijai veikti pagal principą „pirk ir valdyk“. Taip interviu LRT radijui teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
image
Ypač populiari Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmą kartą šalies istorijoje buvo perrinkta į svarbiausią postą valstybėje. Iki šiol nei vienas Prezidentas nebuvo Lietuvos žmonių išrinktas antrai kadencijai. 58-erių metų buvusi Europos Sąjungos komisarė turi juodąjį karatė diržą, o jos reitingai per pastaruosius metus tik didėjo. Ji yra ekonomistė, o iki 2009 m., kai tapo pirmąja moterimi, išrinkta Lietuvos Prezidente, dirbo Lietuvos finansų ministre ir ES biudžeto komisare. Pirmame interviu Indijos žiniasklaidai D. Grybauskaitė „Times of India" žurnalistei Kounteyai Sinhai papasakojo apie savo su Indija susijusius planus ir pasidalijo mintimis apie tai, kodėl daugiau moterų turėtų sekti jos pėdomis politikos srityje.
 
image

Antrosios savo inauguracijos išvakarėse, duodama išskirtinį interviu dienraščiui, šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo tvirta ir užtikrinta. "Per naują kadenciją tikrai bus ryžtingų sprendimų", - pažadėjo Lietuvai.

 
image
Rusijos įvykdyta Ukrainos Krymo regiono aneksija kelia nerimą Rusijos kaimynams nuo Kazachstano pietuose iki Baltijos valstybių šiaurėje. Perrinkta Lietuvos Prezidentė kalbėjo apie savo rytinę kaimynę Rusiją. Lietuvoje liepa yra dainų švenčių metas, kaip ir renginys XV a. Šv. Jonų bažnyčioje. Bet anapus akmenimis grįstos gatvės, baltai dažytuose neoklasikinio stiliaus Prezidento rūmuose Lietuvos Prezidentė Grybauskaitė mato mažai bendro su didžiąja kaimyne rytuose - Rusija. „Dabar matome agresyvią retoriką, agresyvų elgesį, agresyvią propagandą ir informacinius karus", - sako ji.
 
image
Liepos 12 d. Dalia Grybauskaitėantrą kartą kaip šalies vadovė prisieks tarnauti Lietuvai. Ko tikėtis iš antrosios jos kadencijos? Ar keisis prioritetai, santykiai su valdančiosiomis partijomis? Apie tai su prezidente kalbasi IQ politikos redaktorius Tomas Janeliūnas.
 
image
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dienraščiui „DN" sako, kad Lietuvoje tvyro nerimas, ko po Krymo aneksijos gali imtis didysis Rytų kaimynas. Pasikartojantys kariniai manevrai kaimyniniame Kaliningrade kelia realią grėsmę šaliai.
 
image

Mūsų žurnalo redakcija nuolat kėlė klausimus, susijusius su Lietuvos saugumu, sugebėjimu pasipriešinti karinei, propagandinei ar energetinei Rusijos intervencijai. Tačiau politinės partijos ir verslo struktūros, tarp kurių yra nemažai akivaizdžiai prokremliškų, dažnai sugebėdavo visuomenės dėmesį nukreipti į kitas sritis - taip ne telkė visuomenę ir stiprino valstybę, bet atvirkščiai - skaldė ir priešino. Todėl net šiandien, kai visuomenė sunerimusi dėl Rusijos įvykdytos dalies Ukrainos okupacijos, mums daugiausia nerimo kelia tai, ar Lietuvos politikai sugebės priimti sprendimus, kurie sustiprintų Lietuvos valstybę, jos piliečių saugumą ir gerovę. Apie tai kalbamės su prezidente Dalia Grybauskaite.

 
image
VILNIUS, Lietuva. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad politinės ir diplomatinės sankcijos būtų efektyvesnės nei ekonominės, šiame etape atsakant į Rusijos veiksmus Ukrainoje. D. Grybauskaitė, duodama interviu po susitikimo su Jungtinių Amerikos Valstijų viceprezidentu Joe Bidenu ir prieš išvykdama į Briuselį, sakė, kad politinio izoliavimo sankcijos ir Rusijos veiklos sustabdymas G8 ar G20 grupėse bus efektyvesnis šiame etape.
 
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 12 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-07-24 13:49

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentės susitikimas su ketvirtosios UNICEF misijos iš Lietuvos organizatoriais ir dalyviais
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 64325827

Šiandien apsilankė: 6620

Dabar naršo: 523

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.