EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

image
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dienraščiui „DN" sako, kad Lietuvoje tvyro nerimas, ko po Krymo aneksijos gali imtis didysis Rytų kaimynas. Pasikartojantys kariniai manevrai kaimyniniame Kaliningrade kelia realią grėsmę šaliai.
 
image

Mūsų žurnalo redakcija nuolat kėlė klausimus, susijusius su Lietuvos saugumu, sugebėjimu pasipriešinti karinei, propagandinei ar energetinei Rusijos intervencijai. Tačiau politinės partijos ir verslo struktūros, tarp kurių yra nemažai akivaizdžiai prokremliškų, dažnai sugebėdavo visuomenės dėmesį nukreipti į kitas sritis - taip ne telkė visuomenę ir stiprino valstybę, bet atvirkščiai - skaldė ir priešino. Todėl net šiandien, kai visuomenė sunerimusi dėl Rusijos įvykdytos dalies Ukrainos okupacijos, mums daugiausia nerimo kelia tai, ar Lietuvos politikai sugebės priimti sprendimus, kurie sustiprintų Lietuvos valstybę, jos piliečių saugumą ir gerovę. Apie tai kalbamės su prezidente Dalia Grybauskaite.

 
image
VILNIUS, Lietuva. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad politinės ir diplomatinės sankcijos būtų efektyvesnės nei ekonominės, šiame etape atsakant į Rusijos veiksmus Ukrainoje. D. Grybauskaitė, duodama interviu po susitikimo su Jungtinių Amerikos Valstijų viceprezidentu Joe Bidenu ir prieš išvykdama į Briuselį, sakė, kad politinio izoliavimo sankcijos ir Rusijos veiklos sustabdymas G8 ar G20 grupėse bus efektyvesnis šiame etape.
 
image
Prezidentė Grybauskaitė teigia, kad Rusija, pradėjusi karinius veiksmus Kryme, net negalvoja apie atsitraukimą ir orumo išsaugojimą.  „Kai kas kalbėjo, kad negalima šiuo metu perspausti Rusijos - tam, kad būtų galima jai neva leisti išsaugoti veidą ir palikti „išėjimo strategiją". Europai reikia išsaugoti veidą, o ne Rusijai - ji nesiruošia saugoti savo veido. Ji seniai jo nebeturi - yra tik Putino veidas", - sakė D. Grybauskaitė interviu LRT televizijos laidai „Teisė žinoti".
 
image
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsakydama į "Kauno dienos" vyriausiosios redaktorės Žilvinės Petrauskaitės klausimus, pasidžiaugė, kad viešai deklaruoti, jog esi Lietuvos patriotas, tampa madinga ir jauniems. "Svarbiausia, kad tai mūsų jaunimas įrodo ne tik žodžiais, bet ir darbais", - sakė Prezidentė. Duodama interviu "Kauno dienai" Kovo 11-osios išvakarėse D.Grybauskaitė pastebėjo, kad Lietuva gali didžiuotis ne tik aktyviais ir pilietiškais nepriklausomybės vaikais, bet ir visais žmonėmis, kurie savo asmeniniu pavyzdžiu keičia šalį. "Sparčiau judėti į priekį mums dažnai trukdo ir politinės valios bei tęstinumo stoka. Tačiau viskas prasideda nuo konkretaus žmogaus ir nuo jo pastangų sukurti geresnę šalį", - pabrėžė Prezidentė.
 
image
Vargu ar kas nors Europoje labiau susirūpinę stebi kietą Rusijos elgesį per Krymo krizę nei Baltijos šalys - Lietuva, Latvija ir Estija, buvusios Sovietų respublikos turi skaudžios patirties. Todėl Grybauskaitė reikalauja bekompromisio atsako į kaimynės provokacijas.
 
image
Beveik prieš penkerius metus ką tik išrinkta į Lietuvos prezidento postą Dalia Grybauskaitė davė interviu laikraščių „Verslo žinios" ir Rusijos „Delovoj Sankt Peterburg" žurnalistams. Prezidentė su keliais komandos nariais vos kelias dienas buvo įsikūrusi poroje kabinetų dešiniajame Simono Daukanto aikštės rūmų sparne (teisėtasis rūmų šeimininkas iki p. Grybauskaitės inauguracijos dar buvo Valdas Adamkus).
 
image
Panevėžys paskelbtas šių metų Lietuvos kultūros sostine. Kokių rezultatų gali pasiekti miestas, gavęs tokį titulą? Kokį pėdsaką jis galėtų palikti savivaldybės gyvenime? Panevėžys šiemet bus visos Lietuvos traukos centru. Kultūros sostinės titulas yra galimybė Panevėžiui parodyti tai, ką turi geriausio. Panevėžys yra ne vien pramonės, bet ir unikalios kultūros miestas, garsėjantis savo teatrais ir scenos grandais - Juozu Miltiniu, Donatu Banioniu. Panevėžyje veikia vienintelis Europoje Lėlių vežimo teatras. Žmones džiugina panevėžiečių stiklo meistrų kūriniai.
 
image
„Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius Vilniuje parodė, ką iš tiesų mano apie europinę integraciją", - neslėpė pasipiktinimo Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė. Su prezidente kalbėjosi IQ politikos redaktorius Tomas Janeliūnas.
 
image
„Lietuvoje Temidė akla, kaip ir turi būti. Bet ji neturėtų būti ir buka" 2014-ieji lems, ar tapsime nepriklausomi nuo rusiškų dujų diktato, ar turėsime eurą. Šalia šių etapinių iššūkių laukia amžina kova su korupcija, socialinio teisingumo ir visuomenės pasitikėjimo savo valstybe paieškos. Laukia ir prezidento rinkimai. Apie visa tai - „Prognozių" pokalbis su prezidente Dalia Grybauskaite.
 
Informacija atnaujinta: 2014-04-14 11:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentės susitikimas su JAV Respublikonų senatoriais Johnu McCainu, Johnu Barasso ir Johnu Hoevenu

 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 61281393

Šiandien apsilankė: 16158

Dabar naršo: 667

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.