EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

image
Gerbiamieji litvakų kongreso dalyviai, Šalom, sveikinu Jus, sugrįžusius į Lietuvą, sveikinu ir tuos, kurie gyvenate Lietuvoje. Kas kartą litvakams grįžtant į Lietuvą mes sakome - Jūs buvote svarbi Lietuvos kultūros, visuomeninio ir kasdienio gyvenimo dalis. Lietuva, ypač Vilnius, per amžius buvo žinomi kaip tolerancijos namai. Litvakai buvo ir yra mūsų bendros kultūros dalis.
 
Gerbiami ceremonijos dalyviai, kiekvienų metų rugsėjį, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, pažvelgiame tiesai į akis ir dar kartą liudijame žydų tautos tragediją, kuri yra ir mūsų tragedija. Tai - šiurpi ir slegianti tikrovė, kuri niekada nepasiliks praeityje, neišsitrins iš mūsų atminties. Šią tikrovę privalome permąstyti vėl ir vėl, suprasti, kas ir kodėl atsitiko, nes nesuvokta praeitis skaudžiai atsiliepia dabartyje.
 
image
Gerbiami konferencijos dalyviai, rengėjai, brangūs svečiai, šį pusmetį pirmininkaudama Europos Sąjungai, Lietuva siekia telkti ir jungti Bendriją kaip atvirą, patikimą ir kūrybingą šeimą, kurią sieja vertybės ir bendra vizija. Todėl dėmesį skiriame ne tik politinei ir ekonominei dienotvarkei, bet ir kitoms sritims, suteikiančioms galimybę šiuolaikinei Europai judėti pažangos ir klestėjimo keliu.
 
image
Ekscelencijos Prezidentai, Gerbiami svečiai, man labai malonu kreiptis į Jus šiuose istoriniuose rūmuose. Šiame pastate jaučiama platesnės Europos dvasia. Matant Jus visus, susirinkusius čia iš Europos Rytų, Vakarų, Pietų ir Šiaurės, sustiprėja jausmas, kad esame Europos vidury. Mano palinkėjimas šios konferencijos dalyviams būtų išlaikyti šį jausmą. Tai nelengva, nes reikia pastangų ir ryžto. Bet tikrai įmanoma. Jaučiant vieningą Ukrainos vadovų ir žmonių paramą ir drąsius žingsnius.
 
image
Gerbiami būsimieji Europos lyderiai, Europos jaunimo parlamento diskusijos ir veiksmai labai svarbūs. Europos politinį gyvenimą jau greitai formuos nauja politinių lyderių karta. Šiandien mes matome mažą rinkėjų aktyvumą rinkimuose į Europos Parlamentą, sumažėjusį pasitikėjimą politinėmis partijomis ir bendru europiniu keliu. Visa tai lemia ir daugybę socialinių, ekonominių ir kultūrinių problemų visoje Europoje.
 
Gerbiamieji, šį pusmetį Europos Sąjungai pirmininkaujanti Lietuva yra atsakinga už mus visus jungiančios Bendrijos atvirumą, patikimumą, politinį ir ekonominį stabilumą. Visi kartu kurdami stiprią Europos šeimą, trokštame, kad ji būtų darni ir kūrybinga. Kad skirtingi balsai neužgožtų, o palaikytų, padrąsintų vienas kitą. Būtent kultūra labai dažnai tampa mus jungiančiu tiltu, ant kurio stovėdami matome, kokie skirtingi ir kokie panašūs mes esame.
 
image

Ačiū už Jūsų malonų pristatymą. Dabar, kaip niekada anksčiau, daugelis atvirai kelia klausimus dėl Europos projekto, abejodami jo galimybe spręsti problemas, su kuriomis susiduria mūsų ekonomika, ir vertindami jį siaurai dėl galimos naudos. Bijau, kad prarandame gebėjimą mokytis iš istorijos ir matyti kelią į ateitį, kurios trokštame. Tai skatina mane pasidalyti su Jumis savo mintimis apie kai kurias galimybes Europai, kurios atvertų kelią į priekį. Jums gali būti įdomu, kodėl nekalbu su Jumis apie aktualiausius Sirijos ir Egipto klausimus arba apie kitą mūsų pastangų išspręsti finansinę ir ekonominę krizę etapą.

 
image
Sveikas, Jaunime, Europos ateitis - jaunimo rankose. Rytojus prasideda šiandien. Europos ir savo šalies ekonomikos klestėjimą, kultūros išsaugojimą garantuosite Jūs. Jaunystė - tai mokslas, darbas, meilė ir bičiulystė. Tačiau jaunystė tai ir didžiulė atsakomybė. Jaunimo rankose pažanga, modernumas, inovacijos ir tokie ateities atradimai, apie kuriuos šiandien dar net nesvajojame.
 
image
Ponia Prezidente [Dalia Grybauskaite], Ministre [Juozai Olekai], Pulkininke Petkevičiau, Ekscelencijos, Ponai ir ponios, Man garbė ir malonumas atidaryti NATO energetinio saugumo kompetencijos centrą. Šio centro atsiradimas - puikus pavyzdys, kaip viena ryžtinga NATO sąjungininkė gali pastūmėti svarbų darbotvarkės punktą į priekį. Pasitelkusi kūrybingumą ir atkaklumą, Lietuva sugebėjo suteikti išskirtinius „namus" energetiniam saugumui. Faktas, kad šis centras buvo taip sėkmingai įsteigtas, akcentuoja tai, kaip gerai Lietuvos iniciatyva buvo suplanuota ir įgyvendinta, tad aš sveikinu Jus su šiuo pasiekimu.
 
image
Gerbiamasis Generalini Sekretoriau, Ministre, mieli svečiai, džiaugiuosi, kad šiandien Vilniuje atidarome NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą. Šis centras teiks įvertinimus ir rekomendacijas dėl efektyvių energetikos sprendimų. Tikiuosi, centro analitinis indėlis - rengiant mokymo programas, atliekant mokslinius tyrimus - bus vertingas visoms Aljanso narėms. Labai svarbu, kad centras prisidės identifikuojant pagrindines grėsmes energetiniam saugumui, o kartu teiks rekomendacijas šalims, kaip kovoti su energetiniais iššūkiais ar kaip padėti viena kitai ekstremaliais atvejais.
 
Atgal| 1 2 3 ... 5 6 7 8 9 ... 30 31 32 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-04-23 13:16

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

07:50 Prezidentės darbo susitikimas su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

Prezidentė Prahoje dalyvaus aukšto lygio susitikime, skirtame Rytų partnerystės programos penkmečiui paminėti 
Prezidentės pasisakymas žiniasklaidai apie JAV sprendimą siųsti karius į Baltijos valstybes karinėms pratyboms

 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 61461394

Šiandien apsilankė: 6939

Dabar naršo: 702

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.