EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su 18 stambiausių Norvegijos verslo įmonių ir investicinių fondų vadovų aptarė investicinį klimatą ir verslo kūrimo sąlygas mūsų šalyje. Prezidentės teigimu, Lietuvą ir Norvegiją sieja ne tik stiprūs politiniai ryšiai, bet ir sėkmingas ekonominis bendradarbiavimas. Tai, kad Lietuvos ir Norvegijos prekybos apyvarta per paskutinius ketverius metus išaugo 72 proc., yra geriausias įrodymas, kad ši šalis vertina Lietuvą kaip patikimą partnerę.

2009-2014 KADENCIJA

 

Pranešimai spaudai

2014-10-21  Plečiamos Lietuvos ginkluotosios pajėgos
Šiandien Seimas pritarė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtoms ir rugsėjo 9 d. pateiktoms Karo padėties įstatymo pataisoms. Valstybės vadovės inicijuotomis ir Seimo priimtomis įstatymo pataisomis plečiami valstybės gynybiniai pajėgumai. Įvedus karo padėtį Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms būtų priskiriami Viešojo saugumo tarnybos ir Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai. Būdami profesionalūs ir gerai parengti šie pareigūnai sustiprins Lietuvos ginkluotąsias pajėgas ir užtikrins aukštą jų pasirengimo lygį.
null
2014-10-21  Regiono saugumas – bendras Baltijos ir Šiaurės šalių interesas
img
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naujuoju Švedijos Ministru Pirmininku Stefanu Löfvenu, su kuriuo darbo pietų metu aptarė dvišalius Lietuvos ir Švedijos santykius, saugumo situaciją regione, bendrų energetinių projektų įgyvendinimą ir abiejų šalių bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose. Tai - pirmasis naujojo Švedijos Ministro Pirmininko vizitas užsienyje, kurio metu jis lankosi Baltijos šalyse ir Suomijoje. Pasak Prezidentės, Švedija visada buvo patikima Lietuvos partnerė, su kuria mūsų šalį jungia bendri politiniai interesai ir glaudūs ekonominiai ryšiai. Abiejų šalių pozicijos sutampa daugeliu klausimų - sėkmingai bendradarbiaujama tarptautinėse organizacijose, tokiose kaip Europos Sąjunga ir Jungtinės Tautos. Pirmojo užsienio vizito 2009 m. Prezidentė vyko į Švediją.
null
2014-10-21  Investicijoms bus keliami nacionalinio saugumo reikalavimai
Šiandien Seimas priėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas Investicijų įstatymo ir Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo pataisas. Prezidentė šiais įstatymų projektais siekė užkirsti kelią nacionaliniam saugumui kylančioms grėsmėms, susijusioms su investicijomis į strateginę reikšmę turinčius ūkio sektorius - energetikos, transporto, komunikacijų, informacinių ir aukštųjų technologijų, finansų.
null
2014-10-21  SGD terminalas – Lietuvos energetinio saugumo garantas
img
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, spalio 27 d., 14 val. Klaipėdoje dalyvaus Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo „Independence" sutiktuvių ceremonijoje. SGD terminalas užtikrins Lietuvos energetinį savarankiškumą ir konkurencingas dujų kainas žmonėms. Pasak Prezidentės, Lietuva įrodė, kad yra pajėgi priimti strateginius sprendimus ir įgyvendinti visam regionui reikšmingus energetinius projektus. SGD terminalas yra svarbus ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono energetiniam saugumui. Šio terminalo pajėgumų užteks visoms Baltijos šalims. Esant būtinybei, Klaipėdos SGD galėtų patenkinti iki 90 proc. Lietuvos, Latvijos ir Estijos dujų poreikio.
null

Kalbos

2014-10-14  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione
img
Gerbiami kariai, Lietuvos saugotojai ir gynėjai, visi kartu mokomės iš istorijos ir dabarties. Keičiantis geopolitinei situacijai mūsų regione, negalime išlikti abejingi ir privalome reaguoti. Dar nepasibaigę mūšiai Ukrainoje rodo, kad kiekvienai valstybei būtini greiti ir tikslūs sprendimai. Lietuvai reikia tokios kariuomenės, kuri pati galėtų reaguoti į bet kokius išorinius bandymus pažeisti mūsų suverenitetą ir valstybės sienas.
null
2014-10-06  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Meilės Lukšienės premijos įteikimo ceremonijoje
Mieli Lietuvos šviesuoliai - švietimo bendruomenės nariai, šiandien pagerbiame profesionalus, kurių misija visuomenėje ypatinga - jaunus mokytojus. Asmenybes, kurios Lietuvos ateitį kuria pažindamos ir padrąsindamos. Tautinės mokyklos idėjos autorės Meilės Lukšienės premija - tai Lietuvos švietimo sistemos įsipareigojimas išsaugoti mūsų kultūrinę tapatybę ir užauginti išsilavinusius, dorus, išmintingus ir laisvus piliečius.
null
2014-10-03  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba metų geriausių sportininkų ir jų trenerių apdovanojimo ceremonijoje
img
Mieli sportininkai ir treneriai, gerbiami sporto bendruomenės nariai, šiandien pagerbiame stipriausius, ištvermingiausius ir per šiuos metus labiausiai nusipelniusius sportininkus. Pagerbiame Jus visus, kantriai siekusius pačių aukščiausių rezultatų ir sugebėjusius įrodyti, kad esate tarp geriausiųjų. Sveikinu Jus ir kartu su visa Lietuva džiaugiuosi Jūsų pergalėmis pasaulio ir Europos čempionatuose ir kitose reikšmingiausiose tarptautinėse varžybose.
null
2014-09-26  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje
img
Pone Pirmininke, Ponios ir ponai, šiandien ginkluoti konfliktai ir nestabilumas pasaulyje verčia mus grįžti prie pagrindinio Jungtinių Tautų tikslo: palaikyti tarptautinę taiką ir saugumą. Mes, Jungtinių Tautų valstybės narės, esame įsipareigojusios laikytis šio esminio principo. Terorizmo ir karo išplitimo po visą pasaulį grėsmės akivaizdoje dabar tinkamas metas stabtelėti, permąstyti savo veiksmus ir padaryti viską, kas įmanoma, kad liautųsi mirtinos kovos, kad ir kur jos vyktų: jūsų gimtojoje šalyje, kaimyninėse valstybėse ar jūsų regione.
null

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

16:00 Prezidentė susitiks su Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininku Jurijumi Baulinu (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)


 
Prezidentės susitikimas su Norvegijos verslininkų delegacija
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 67038996

Šiandien apsilankė: 4215

Dabar naršo: 776

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.