EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Civilinio kodekso pataisas, kuriomis siekiama sumažinti vaikų, patenkančių į globos namus, skaičių ir paskatinti įvaikinimą. Prezidentės pataisomis siūloma riboti vaikų iki 3 metų amžiaus patekimą į globos namus. Patys mažiausieji į globos institucijas patektų tik išskirtiniais atvejais, kai yra būtina specializuota sveikatos priežiūra ar slauga. Taip pat jei vaiko šeima negali užtikrinti tinkamos globos, o bendruomeninės paslaugos savivaldybėje nėra išplėtotos.

2009-2014 KADENCIJA

 

Pranešimai spaudai

2014-10-02  Lietuvai – apdovanojimas už europietiškumo idėjų skatinimą
Įtakinga Vokietijos žurnalų leidėjų asociacija garbingą ,,Auksinės Viktorijos" apdovanojimą už europietiškumo idėjų skatinimą ir įgyvendinimą šiais metais skyrė trims Baltijos šalims. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė mūsų šalies vardu šį apdovanojimą atsiims iškilmingoje ceremonijoje Berlyne lapkričio 6 dieną. Apdovanojimas taip pat bus įteiktas Latvijos ir Estijos Prezidentams.
null
2014-10-01  Prezidentė susitiks su Lietuvos policijos vadovais
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, spalio 2 d., 14 val. susitiks su Lietuvos policijos vadovais -generaliniu komisaru ir pavaduotojais, Kriminalinės policijos biuro viršininku ir apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų viršininkais. Susitikimas vyks profesinės - Angelų sargų - šventės dieną, tačiau bus aptartos ir aktualiausios policijos problemos. Tarp jų - institucijoje vykstančios reformos, nusikaltimų tyrimo rezultatyvumas, pareigūnų atsakomybės didinimas.
null
2014-10-01  Prezidentė priėmė Čekijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus
img
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Čekijos ambasadoriaus Bohumilo Mazaneko skiriamuosius raštus. Prezidentė su naujuoju ambasadoriumi aptarė glaudų šalių bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose. Lietuvos ir Čekijos pozicijos sutampa daugeliu Europos Sąjungos ir NATO klausimų. Pasak Prezidentės, NATO Vadovų susitikime Velse priimti sprendimai turi būti greitai įgyvendinti, o vieningas Europos Sąjungos atsakas į Rusijos veiksmus yra būtinas.
null
2014-10-01  Šalies vadovė pasveikino Kinijos Prezidentą nacionalinės šventės proga
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Kinijos Liaudies Respublikos Prezidentą Xi Jinpingą šešiasdešimt penktųjų šalies įkūrimo metinių proga. Lietuvos vadovė palinkėjo, kad spartus Kinijos vystymasis lemtų ne tik didėjančią šalies žmonių gerovę, bet ir prisidėtų prie atsakingo globalių problemų sprendimo ir stabilumo, užtikrintų taiką ir darnų vystymąsi regione ir visame pasaulyje.
null

Kalbos

2014-09-26  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje
img
Pone Pirmininke, Ponios ir ponai, šiandien ginkluoti konfliktai ir nestabilumas pasaulyje verčia mus grįžti prie pagrindinio Jungtinių Tautų tikslo: palaikyti tarptautinę taiką ir saugumą. Mes, Jungtinių Tautų valstybės narės, esame įsipareigojusios laikytis šio esminio principo. Terorizmo ir karo išplitimo po visą pasaulį grėsmės akivaizdoje dabar tinkamas metas stabtelėti, permąstyti savo veiksmus ir padaryti viską, kas įmanoma, kad liautųsi mirtinos kovos, kad ir kur jos vyktų: jūsų gimtojoje šalyje, kaimyninėse valstybėse ar jūsų regione.
null
2014-09-20  Lietuvos Respublikos Prezidentės kalba NATO Karinio komiteto konferencijoje
img
Gerbiami generolai, Ponios ir ponai, džiaugiuosi galėdama visus Jus pasveikinti Lietuvoje, susitikime, kuris vyksta po NATO viršūnių susitikimo Velse. Prieš dvi savaites Velse visi lyderiai sutarė, kas šiandien yra agresorius Europoje. Liūdna, bet akių atvėrimo kaina buvo pernelyg didelė - suverenių valstybių teritorijos okupacija, pasikartojantys tarptautinės teisės pažeidimai ir, svarbiausia, daug nekaltų gyvybių.
null
2014-09-19  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba žydų gelbėtojų apdovanojimo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi ceremonijoje Lietuvos žydų genocido atminimo dienos proga
Gerbiamieji ceremonijos dalyviai, šiandien atiduodame pagarbą žmoniškumui, kuris nepaisė režimų ir karų. Lenkiame galvas prieš tuos, kuriems kaimyno, artimo ar visiškai nepažįstamo žmogaus gyvybė buvo svarbesnė už savo paties saugumą. Suluošinti istorijos audrose, netekę nepriklausomos Tėvynės, praradę įprastą gyvenimą, Lietuvos žmonės ryžosi išlaikyti paskutinę jiems likusią vertybę - žmoniškumą. Didžiuojamės jais!
null
2014-08-26  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymas po susitikimo su Vyriausybe
img
Su kadenciją įpusėjusia 16-ąja Vyriausybe aptarėme svarbiausius naujo politinio sezono darbus. Laukia nelengvas etapas su rimtais iššūkiais, diktuojamais naujos geopolitinės situacijos ir reikalaujančiais iš Vyriausybės ypatingo susitelkimo ir atsakomybės.
null

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

14:00 Prezidentė susitiks su Lietuvos policijos vadovais (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)


 
Prezidentės vyr. patarėjos ekonominės ir socialinės politikos klausimais Giedrės Kaminskaitės–Salters komentaras žiniasklaidai dėl vaikų globos Civilinio kodekso pataisų
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 66442564

Šiandien apsilankė: 16951

Dabar naršo: 1916

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.