EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

 
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su šalies universitetų rektoriais aptarė mokslo ir studijų kokybės gerinimą, rengiamas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas bei naujos Europos Sąjungos finansinės paramos prioritetus. „Kokybiškos studijos - investicija į šalies ateitį. Beatodairiškas pelno vaikymasis, kai siekiama tik studentų kiekybės, sumenkina aukštojo mokslo kokybę. Lietuvoje veikia dvidešimt universitetų, tačiau valstybė susiduria su reikiamų specialistų trūkumu, o universitetus baigę žmonės sunkiai randa darbą. Todėl būtina imtis priemonių, kurios paskatintų universitetus kelti studijų kokybę ir suteikti daugiau praktinių žinių", - sakė Prezidentė.

2009-2014 KADENCIJA

 

Pranešimai spaudai

2014-09-16  Prezidentė susitiko su Mario Monti
img
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su buvusiu Italijos Premjeru, senatoriumi, Europos Sąjungos Nuosavų išteklių darbo grupės vadovu Mario Monti. M. Monti padėjo Lietuvai išspręsti ilgai užtrukusį tarpukario Lietuvos ambasados pastato „Vila Lituania" klausimą. Kaip kompensacija už per Antrąjį pasaulinį karą nusavintą pastatą Lietuvai buvo perduotos naujos patalpos Romos centre.
null
2014-09-16  Prezidentė kreipėsi į Seimą dėl Aukščiausiojo Teismo teisėjų skyrimo
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, gavusi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Pirmininko teikimą ir vienbalsį Teisėjų tarybos pritarimą, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu, kreipėsi į Seimą dėl Vilniaus apygardos teismo teisėjų Vytauto Zeliankos ir Andžejaus Maciejevskio skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjais.
null
2014-09-16  Prezidentė pasveikino Meksiką Nepriklausomybės dienos proga
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Meksikos Jungtinių Valstijų Prezidentą Enrique Peña Nieto šalies Nepriklausomybės dienos proga. Pasak valstybės vadovės, Lietuvos ir Meksikos santykiai, sėkmingai plėtojami abipusės pagarbos, pasitikėjimo ir draugystės dvasia, tik tvirtės. Savo sveikinime Prezidentė pabrėžė, kad dvišalis ekonominis ir politinis bendradarbiavimas, bendri kultūriniai ir kiti projektai ne tik sustiprins Lietuvą ir Meksiką, bet ir dar labiau suartins abiejų tautų žmones.
null
2014-09-15  Prokurorai turi ginti valstybę ir gerbti žmogaus teises
img
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Prokurorų profesinės sąjungos atstovais dėl svarbiausių prokuratūros sistemos problemų ir aptarė, kokių pokyčių reikia nedelsiant imtis, siekiant užtikrinti efektyvią ir kokybišką prokuratūros veiklą. Prokurorų profesinė sąjunga vienija visų prokuratūros grandžių prokurorus, jos atstovai priklauso visoms svarbiausioms prokuratūros komisijoms ir darbo grupėms. Pasak Prezidentės, pastaruoju metu prokuratūros sistemoje įvyko reikšmingų pokyčių. Dvigubai sumažinus vadovų skaičių, padidėjo tiesiogiai su bylomis dirbančių prokurorų - prieš prokuratūros reformą buvo net 190 vadovų, kai kurie jų vadovavo vos 3 prokurorams. 
null

Kalbos

2014-08-26  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymas po susitikimo su Vyriausybe
img
Su kadenciją įpusėjusia 16-ąja Vyriausybe aptarėme svarbiausius naujo politinio sezono darbus. Laukia nelengvas etapas su rimtais iššūkiais, diktuojamais naujos geopolitinės situacijos ir reikalaujančiais iš Vyriausybės ypatingo susitelkimo ir atsakomybės.
null
2014-08-23  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Baltijos kelio 25-mečio minėjimo koncerte Katedros aikštėje
Mieli Lietuvos žmonės, sveikinu su Baltijos kelio diena! Dargie Latvijas iedzyvuotaji, sveicu Jūs Baltijas ceļe gadadienā! Kallid Ėėsti inimėsėd, ыnnitlen tėid Balti kėti aastapeeva puhul! Lygiai prieš 25-erius metus, nuo Gedimino bokšto Vilniuje, per Lietuvą, Latviją ir Estiją nusidriekė gyva grandinė, sujungusi milijonus rankų ir širdžių. Trys Baltijos šalys visam pasauliui drąsiai pareiškė - mes sieksime Laisvės! Aukštai iškėlę savo valstybių vėliavas parodėme, kad atsisakome gyventi pagal slaptus Molotovo-Ribentropo protokolus. Atkūrėme savo valstybes. Tapome sparčiai augančiu ir pažangiu regionu. Esame Europos šalių šeimoje. Mus saugo NATO.
null
2014-08-01  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje
Gerbiamieji kariai, jų artimieji, šventės svečiai, šiandien prisiekė Lietuvos kariuomenės ateitis ir Lietuvos saugumo garantas. Išgirdome kario priesaiką ypatingu metu, kai keičiasi saugumo situacija regione ir visoje Europoje. Kai ginkluota jėga, melu ir provokacijomis paminama tarptautinė teisė ir ardomas stabilumas.
null
2014-07-24  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremonijoje
Gerbiami kariai, brangūs Lietuvos žmonės, šiandien svarbi diena visai Lietuvai - šalies kariuomenę patikime profesionaliam ir Tėvynei atsidavusiam naujajam vadui, generolui majorui Vytautui Žukui. Su aistra akyse vykdydami pareigą Tėvynei ir tarptautinei taikai, Lietuvos kariai yra tapę mūsų pasididžiavimu ir saugumo garantu. Savo uolumu, profesionalumu ir patriotiškumu jie įkvepia daugelį šalies gyventojų kasdien rūpintis, kad Lietuva būtų saugi, tvirta ir nepriklausoma.
null

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

13:00 Prezidentė susitiks su šalies universitetų rektoriais (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)


 
Prezidentės susitikimas su šalies universitetų rektoriais vyr. patarėjos Rūtos Kačkutės komentaras žiniasklaidai
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 65909660

Šiandien apsilankė: 30553

Dabar naršo: 803

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.